CGA5L3X8R2A334K160AB
Description
CAP CER 0.33UF 100V X8R 1206
DataSheet
CGA5L3X8R2A334K160AB PDF
Type Description
Series:CGA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)