1812JA250121KCTPY2
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812JA250121KCTPY2 PDF
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1
Applications:Safety
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)