CQ0402BRNPO9BN1R1
Description
CAP CER 1.1PF 50V NPO 0402
DataSheet
CQ0402BRNPO9BN1R1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.1 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)