CHV1812N1K0182JCT
Description
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 1812
DataSheet
CHV1812N1K0182JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)