2220J0630333GFR
Description
CAP CER 0.033UF 63V C0G/NP0 2220
DataSheet
2220J0630333GFR PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)