RCE5C2A3R0C0K1H03B
Description
CAP CER 3PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
RCE5C2A3R0C0K1H03B PDF
Type Description
Series:RCE
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)