C901U180JVSDAAWL20
Description
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
DataSheet
C901U180JVSDAAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:18 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)