VJ0603Y154MXQPW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
DataSheet
VJ0603Y154MXQPW1BC PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)