1808J0100120JCR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 10V C0G/NP0 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1808J0100120JCR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)