C1206X334M3REC7800
Description
CAP CER 1206 330NF 25V X7R 20%
DataSheet
C1206X334M3REC7800 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)