C4520CH3F101K200KA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 3KV CH 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C4520CH3F101K200KA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)