
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.244" (6.20mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K103M10X7RF5TH5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL
CAP CER 0603
CAP CER 0603 3.3PF 25V ULTRA STA
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO214AB
IC REG LIN 2.8V 300MA TSOT23-5
SLDTOP BALL AIRT SWITCH