C320C104M5R5TA7301
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C320C104M5R5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)