
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of VJ0805V103ZXJPW1BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 1.5KV X7R 2220
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 01005
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0805
CAP CER 8200PF 200V X7R 1206
CAP CER 4700PF 100V CH 1206
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1206