C0805C393M3JAC7800
Description
CAP CER 0.039UF 25V U2J 0805
DataSheet
C0805C393M3JAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm U2J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)