C4532JB2E474M230KA
Description
CAP CER 0.47UF 250V JB 1812
DataSheet
C4532JB2E474M230KA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)