
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.3 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GMC10CG8R3D50NTD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1800PF 50V X7R 1210
CAP CER 1210 560PF 25V ULTRA STA
CAP CER 1206 5.6NF 16V ULTRA STA
CAP CER 3300PF 16V X7R 0603
CAP CER 8.3PF 50V C0G/NP0 0603
RED LED DIE,625NM,450MCD,20MA,22
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000'