Q14P3BXXY24E
Description
LED PM INDICATOR PROMINENT YLW
DataSheet
Q14P3BXXY24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:50mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)