CC0201KRX5R6BB102
Description
CAP CER X5R 0201
DataSheet
CC0201KRX5R6BB102 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C