C1206C332J5GALTU
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206
DataSheet
C1206C332J5GALTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G SnPb
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)