
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of FG24X7R2A333KNT00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER
CAP CER 150PF 100V U2J RADIAL
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V
DTS21H09-35PE