
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of 1808Y0630822KXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2225
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
CAP CER 220PF 16V X5R 01005
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1825
CAP CER 8200PF 63V X7R 1808
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100'
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 5A TO220AC