GRM31CC72A475ME11K
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1206
DataSheet
GRM31CC72A475ME11K PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)