
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R FE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Floating Electrode |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603S822K5RACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 2211
CAP CER 82PF 2KV C0G/NP0 2220
CAP CER 0.39UF 250V X7R 1825
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
CAP CER 0.022UF 350V X7R 1206
IC REG LINEAR 4.4V 200MA SOT25
OM3 2F 3MM OFNR DUP SCSC STD POL