VJ1206Y334KXJTW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206
DataSheet
VJ1206Y334KXJTW1BC PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.041" (1.05mm)