
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.81mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 | ||
| 7000 | ||
| 10500 | ||
| 17500 | ||
| 24500 | ||
| 87500 |
Current price of SR155C682KARTR1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 1500PF 14KV SCREW
CAP CER 4700PF 50V X7R 1210
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 1206 18PF 10V ULTRA STAB
LABEL SELF LAMINATNG 1X3.17" WHT