
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.360" (9.14mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 4500 | ||
| 10500 | ||
| 15000 | ||
| 37500 | ||
| 75000 |
Current price of C330C105M5R5TA7303 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1825
CAP CER 22PF 63V C0G/NP0 0805
CAP CER 4700PF 10V X7R 0306
CAP CER NPO 0603
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
IC REG LINEAR 5V 150MA LSTM
16G 1.0" HP SERIES TIP ID .047"