GJM0335C1E240JB01D
Description
CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 0201
DataSheet
GJM0335C1E240JB01D PDF
Type Description
Series:GJM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:24 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)