
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of 0603Y2502P00DUT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.56UF 16V Y5V 0603
CAP CER 360PF 50V NP0 0805
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206
CAP CER 0805 510PF 25V ULTRA STA
CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0603
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14SOIC
ERC-55 1.18K 1% T-2 RNC55H1181FM