
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TOF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 5000V (5kV) |
| Temperature Coefficient: | R7 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia x 0.394" W (16.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of BF016010BE94013BF1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CERM 1812
CAP CER 0.039UF 100V C0G 1825
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
CAP CER 1200PF 1KV X7R 1210
CAP CER 4PF 5KV R7 AXIAL
CAP CER 5.6PF 300V C0G/NP0 0505
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0201