VJ1206A101JLLAJ32
Description
CAP CER 100 PF 630V NP0(C0G) 120
DataSheet
VJ1206A101JLLAJ32 PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)