1206Y6300472JET
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
DataSheet
1206Y6300472JET PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)