C323C910K3G5TA7301
Description
CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
C323C910K3G5TA7301 PDF
Part Status:Active
Capacitance:91 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)