D271G39U2JH65L2R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D271G39U2JH65L2R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)