C1210X560G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 56PF 25V ULTRA STAB
DataSheet
C1210X560G3HACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8R HT150C Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:56 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)