1206CA151JAT1A
Description
CAP CER 150PF 630V NP0 1206
DataSheet
1206CA151JAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)