1206J1K20150JCR
Description
CAP CER 15PF 1.2KV C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J1K20150JCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)