C0805X620G8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 62PF 10V ULTRA STAB
DataSheet
C0805X620G8HACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8R HT150C Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:62 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)