C921U152MUWDBAWL40
Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
DataSheet
C921U152MUWDBAWL40 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)