VY2150K29U2JS6TV5
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VY2150K29U2JS6TV5 PDF
Type Description
Series:VY2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)