1812SC153KAT1A
Description
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 1812
DataSheet
1812SC153KAT1A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)