GCD188R71E473KA01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GCD188R71E473KA01D PDF
Type Description
Series:GCD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Open Mode
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)