1825Y0250183JCT
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1825
DataSheet
1825Y0250183JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)