VJ1206Y392JXEAP
Description
CAP CER 3900PF 500V X7R 1206
DataSheet
VJ1206Y392JXEAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)