CC0805CPNPO9BNR56
Description
CAP CER NPO 0805
DataSheet
CC0805CPNPO9BNR56 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.56 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)