TMK063BJ472MP-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMK063BJ472MP-F PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)