5550N122J103LE
Description
CAP CER 1200PF 10KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
5550N122J103LE PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10000V (10kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):0.775" (19.68mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.580" (14.73mm)