VJ0603D2R2BLAAP
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603D2R2BLAAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)