GRM43DR72E334KW01K
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
DataSheet
GRM43DR72E334KW01K PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)