1111J1K02P40DQT
Description
CAP CER 2.4PF 1KV C0G/NP0 1111
DataSheet
1111J1K02P40DQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.4 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)